Zobacz również

Na czym polega pranie dywanów metodą na wskroś?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Dywan w domu to piękna rzecz – nie tylko zdobi pokój, ale również sprawia, że wygląda on bardziej przytulnie. Niestety, dywany łatwo się brudzą, nawet jeżeli odkurzamy je regularnie. Wobec tego od czasu do czasu konieczne jest pranie dywanów, aby były higienicznie czyste. Dzisiaj coraz częściej w tym celu korzysta się z metody na wskroś. Na czym ona polega?

 

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych środków, które pozwalają na pranie dywanów samodzielnie – to przeważnie spraye, proszki czy szampony, z których przygotowuje się pianę do prania. Niestety, nie zawsze pranie dywanu we własnym zakresie przynosi odpowiedni rezultat. Znacznie lepszym wyborem jest wykorzystanie profesjonalnego sprzętu i detergentów. Teraz oprócz metody prania dywanów ekstrakcyjnie z użyciem specjalnych maszyn piorących można również skorzystać z metody prania na wskroś.

 

Pranie dywanów metodą na wskroś, jak można domyślić się po nazwie, polega na kompleksowym czyszczeniu dywanów poprzez umieszczenie ich w specjalnym basenie ze środkiem piorącym. To wobec tego znacznie bardziej skuteczna metoda, która umożliwia usunięcie nawet głębokich zabrudzeń.

 

Zanim jednak dywan trafi do basenu, konieczne jest jego odkurzenie i dokładne wytrzepanie, aby usunąć z niego kurz i inne zanieczyszczenia. Potem dywan w zależności od stopnia zabrudzenia jest namaczany od około 1 godziny do nawet 10 godzin w specjalnie dobranych środkach czyszczących. W międzyczasie jest on również szorowany mechaniczne, aby usunąć trudniejsze zabrudzenia. Kolejnym krokiem jest wypłukanie środka piorącego wodą. Potem dywan jest specjalnie wirowany i suszony, ponieważ jest całkiem przemoczony i tym samym bardziej narażony na rozwarstwienie czy deformację.

 

W rezultacie pranie dywanów metodą na wskroś powoduje, że dywany jest nie tylko czysty, ale również ładnie pachnie i może również zostać zdezynfekowany. Warszawa, Wola czy Białołęka to niektóre lokalizacje, gdzie można skorzystać z tego rodzaju usługi, ale również świadczy ją coraz więcej firm piorących dywany w Polsce.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy