Zobacz również

Jak najlepiej chronić ekran swojego iPhone’a lub iPada?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Wydałeś sporą sumę na wymarzonego iPhone’a lub iPada? Warto zadbać o to, aby nie zniszczył się już na początku. Najbardziej czuły jest ekran i to właśnie on zwykle niszczy się zwykle jako pierwszy.

 

Gdy kupujesz sprzęt elektroniczny taki jak smartfon czy tablet, nie zapominaj o tym, aby dokupić do niego również folię czy szkło ochronne na ekran. Chociaż nowoczesne urządzenia są wyposażone w wysokiej klasy ekrany ze specjalnymi zabezpieczeniami, to jednak warto wybrać także dodatkową ochronę, aby zapobiec zarysowaniom czy utłuczeniom tego drogiego w wymianie elementu.

 

Folia czy szkło hartowane?

Są dwa sposoby na ochronę ekranu w smartfonach i tabletach – można skorzystać z folii ochronnej albo ze szkła hartowanego. Różnią się one budową oraz ceną, a także funkcjonalnością.

 

Najpopularniejsze folie są wykonane z cienkiego poliwęglanu, są dość sztywne, łatwe w aplikacji, nie powstają pod nimi pęcherzyki powietrza. Dobrze przyklejona folia jest niewidoczna i nie przeszkadza w korzystaniu z telefonu. Można kupić też folie w różnych wariantach, na przykład matowe czy błyszczące. Cena to zwykle około 20 złotych.

 

Gdy szukasz jednak jeszcze skuteczniejszej ochrony, wybierz szkło hartowane – ma formę szkła, które nakładane jest podobnie jak folia. Znacznie lepiej chroni ekran przed mocnymi uszkodzeniami – wtedy rozprasza siłę uderzenia i pęka, natomiast ekran pozostaje nienaruszony. Szkło jest jednak nieco grubsze od folii i może być widoczne na ekranie z profilu. Cena to około 40-150 złotych zależnie od marki.

 

Gdzie wymienić ekran?

Jeżeli jednak twój ekran w sprzęcie Apple ulegnie uszkodzeniu, w takim przypadku warto poszukać serwisu, który będzie mógł go tanio wymienić. Gdy wpiszesz do wyszukiwarki słowa takie jak „wymiana szybki ipad Warszawa”, natychmiast znajdziesz pełną gamę adresów serwisów specjalizujących się w tego rodzaju usłudze. Oczywiście, serwisy działają w całej Polsce, nie tylko w mieście Warszawa.

 

Co więcej, możesz też wybrać serwis Apple, który działa na odległość – wtedy pakujesz bezpiecznie sprzęt, przekazujesz go kurierowi, następnie jest on diagnozowany i naprawiany w serwisie, a po zakończeniu tych czynności jest odsyłany do ciebie na wyznaczony adres.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy