Zobacz również

Ile kosztuje założenie klimatyzacji w domu?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Klimatyzacja nie jest już zarezerwowana tylko i wyłącznie dla majętnych. Teraz rozkoszowanie się przyjemnym chłodem w ciągu upalnego lata wcale nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Na jakie wydatki trzeba będzie się przygotować?

 

Przede wszystkim bardzo dużo zależy od rodzaju klimatyzatora, ponieważ w sklepach można spotkać rożnego rodzaju modele, zarówno przeznaczone do montażu na stałe, jak i przenośne, które można swobodnie ustawić w dowolnym pomieszczeniu.

 

Klimatyzatory przenośne

To najtańsza grupa klimatyzatorów, która pozwala na używanie w jednym pokoju – tam, gdzie zostaną ustawione, zapewniają przyjemny chłód. Ich główną wadą jest jednak mniejsza wydajność od klimatyzatorów montowanych na ścianie oraz hałas, ponieważ jednostka odpowiedzialna za generowanie zimna znajduje się wtedy wewnątrz budynku.

 

Do klimatyzatorów przenośnych zalicza się modele takie jak:

 

Klimatyzatory montowane na stałe

Jeżeli natomiast interesuje cię już bardziej wydajna klimatyzacja, musisz przygotować się na wyższe wydatki. Warszawa, Kraków, Gdynia – jest w czym przebierać, jeżeli chodzi o sklepy i modele. Dużym powodzeniem cieszą się markowe urządzenia, na przykład klimatyzacja Mitsubishi. W sprzedaży dostępne są też klimatyzatory dekoracyjne. Do ceny urządzenia trzeba doliczyć też montaż.

 

Do klimatyzatorów montowanych na stałe zalicza się:

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy