Zobacz również

Gdzie wykonać szkolenia BHP dla pracowników w Warszawie?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Każdy pracodawca powinien pamiętać o regularnym szkoleniu pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Gdzie można skorzystać z tego rodzaju szkoleń w Warszawie?

 

Zasadniczo szkoleniami BHP zajmują się przede wszystkim firmy działające w branży bezpieczeństwa i higieny pracy, ale również różne ośrodki szkoleniowe. Niektóre firmy zatrudniają także własnych specjalistów do spraw BHP i wtedy to oni delegowani są do szkolenia pracowników. Takie rozwiązanie stosowane jest jednak rzadko, szczególnie w mikro i małych firmach, gdzie stworzenie stanowiska dla behapowca jest po prostu nieopłacalne.

 

Szkolenia BHP dzielą się na wstępne i okresowe. W szkoleniach wstępnych musi wziąć udział każdy pracownik przyjęty na stanowisko pracy, w tym również praktykanci. Bez niego nie można rozpocząć swoich zadań. To szkolenie, które dzieli się na instruktaż ogólny prezentujący ogólne wiadomości o BHP oraz instruktaż stanowiskowy, który dotyczy już konkretnego stanowiska pracy. Szkolenia okresowe z kolei prowadzone są już okresowo w celu aktualizacji i ewentualnego poszerzenia informacji przekazanych podczas szkoleń wstępnych.

 

Jeżeli szukasz specjalistów w dziedzinie szkoleń wstępnych lub okresowych, możesz znaleźć ich bardzo łatwo przez internet. Wpisz do wyszukiwarki słowa „szkolenia BHP dla pracowników Warszawa”, aby natychmiast znaleźć oferty w stolicy. Warto pamiętać o tym, że szkolenia BHP wstępne muszą odbywać się osobiście z pracownikiem, czego wymaga także forma prowadzenia instruktażu stanowiskowego, ale już szkolenia okresowe mogą być prowadzone dla większości pracowników przez internet w formie e-learningu, dlatego też może ono odbyć się już wygodniej dla pracownika i przy tym taniej dla pracodawcy, ponieważ szkolenia online są tańsze od tych stacjonarnych.

 

Wobec tego nie zapominaj o tym, jak ważne jest szkolenie pracowników w zakresie BHP zarówno przed dopuszczeniem ich do pracy, jak i również w trakcie pracy w formie szkoleń okresowych. Bez aktualnych szkoleń możesz narazić się na kontrolę oraz na kary!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy